Search

Information

Mikołaj w przedszkolu

W czwartek 6 grudnia do dzieci z naszego przedszkola przybył Mikołaj z prezentami. Uradowane dzieci przywitały Mikołaja piosenkami i wierszykami. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, po czym Mikołaj pospieszył w dalszą drogę do kolejnych dzieci, obiecując odwiedziny w przyszłym roku.

opracowała: Marta Sujka

               Podsumowanie konkursu plastycznego

                     „Owady łukowskich lasów”

Podsumowanie konkursu plastycznego „Owady łukowskich lasów” organizowanego przez Nadleśnictwo Łuków odbyło się 7 grudnia. Na konkurs nadesłano ponad 800 prac. Z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Turzych Rogach wyróżniono i nagrodzono aż 10 uczestników konkursu.

W II kategorii :przedszkola

dzieci 5-6 letnie

Emilia Kowalska-I miejsce (6-latki)

Filip Saczuk – III miejsce (6-latki)

Mikołaj Szmulik- wyróżnienie (6-latki)

Odeta Świderska- wyróżnienie (6-latki)

W III kategorii: klasy I-III

Malwina Gazda – I miejsce ( I klasa)

Emilia Łukomska – II miejsce ( I klasa)

Maria Mikołajczuk- wyróżnienie (II klasa)

Bartosz Zabłocki – wyróżnienie (II klasa)

Joanna Juszkiewicz- wyróżnienie ( III klasa)

Sebastian Świderski – wyróżnienie ( III klasa)

opracowała: Marta Sujka

 

 

 

Andrzejki

     Wieczór andrzejkowy uczniowie Podstawowej Szkoły Filialnej w Turzych Rogach spędzili w wigilię św. Andrzeja, czyli 29 listopada, na dyskotece. Poprzebierani w stroje stosowne do tego wieczoru świetnie bawili się przy muzyce, ale też poddając się proponowanym im wróżbom, które oczywiście wszyscy traktowaliśmy z „przymrużeniem oka". Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia w tematykę „andrzejkową”, które przygotowali aktorzy koła teatralnego „Igraszka”. Nie zabrakło w nim nawiązania do tradycji ludowej przekazywanej z pokolenia na pokolenie, którą my również podtrzymujemy. Następnie dzieci z ochotą poznawały swoją przyszłość zawodową i rodzinną oraz to, co ma ich spotkać w najbliższej przyszłości. Przerywnikiem w zabawie był słodki poczęstunek, który pozwolił dzieciom zregenerować swoje siły i dalej popaść w wir tańca i zabawy.

opracowała: Renata Turska, Marta Sujka

                          Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

26 listopada po raz drugi obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dzieci z grupy ,,Słoneczka” i „Gwiazdeczki” opowiadały o swoich pluszakach i wykonały pracę plastyczną (portret misia). Wspólnie ze swoimi ulubieńcami bawiły się i tańczyły przy misiowych przebojach. Na zakończenie przedszkolaki odśpiewały swoim misiom ,,100 lat” i spróbowały misiowych przysmaków. To był bardzo radosny dzień.

opracowała: Iwona Borowiak

Andrzejki w przedszkolu

30 listopada Gwiazdeczki i Słoneczka wspólnie obchodziły Andrzejki. Były wróżby, zabawy i pląsy przy muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania z tradycjami andrzejkowymi.

opracowała: Marta Sujka