Search

Information

            Wycieczka do Warszawy 28.04.2015

 

W dniu 28 kwietnia 2015 roku uczniowie klas "0" i I-III" wraz z wychowawczyniami: panią Martą Sujką, panią Urszulą Bojar,panią Beatą Łukasik i panią Renatą Turską wzięli udział w jednodniowej wycieczce autokarowej do Warszawy.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po Starym Mieście.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 400 eksponatów w siedmiu galeriach tematycznych oraz Teatr Wysokich Napięć, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i Planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Wizytę w CNK dzieci z odziału przedszkolnego  rozpoczęły  od wejsćia do galerii BZZ, mogły zobaczyć min.jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis?  Poprzez zabawę poznawały świat wszystkimi zmysłami. Starsze dzieci z klas I-III w tym czasie oglądały w Planetarium pokaz "Słoneczna podróż" .  Następnie zwiedzając przez 4godziny obiekt w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne.W Teatrze Robotycznym obejrzelismy przedstawienie teatralne pt: "O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali" z roboaktorami w rolach głównych.W  Teatrze Wysokich Napięć obejrzeliśmy przedstawienie"Elektrony w akcjii". Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie.Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy.Po zjedzeniu obiadu ,dzieci zakupiły pamiątki. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie  Placu Zamkowego, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy.Po spacerze na Starym Mieście zmęczeni wróciliśmy do autokaru.W drodze powrotnej zajechaliśmy do MCDonald na lody.Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  szczęsliwie dotarliśmy do Turzych Rogów.

opracowała:p.Marta Sujka