Search

Information

Koncert zespołu Limbos

       16 października 2018 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej    w Turzych Rogach oraz dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola udały się do Zespołu Szkół w Strzyżewie, aby wziąć udział w koncercie zespołu Limbos. Pierwsza część tego koncertu – instrumentalna – poświęcona była muzyce klasycznej. Dzieci mogły posłuchać między innymi utworów Chopina oraz wziąć udział w ćwiczeniach rytmicznych przy muzyce poważnej. Natomiast w drugiej części koncertu – wokalnej – słuchaliśmy najbardziej popularnych pieśni patriotycznych, wśród których nie zabrakło „Piechoty”, „Pierwszej brygady”, „Kadrowej”. Wspólnie z wokalistą zespołu Limbos dzieci zaśpiewały utwór „Przybyli ułani”. Poprzez udział w tym patriotycznym koncercie oddaliśmy hołd naszej Ojczyźnie, która w tym roku obchodzi setną rocznicę Niepodległości.

opracowała:Renata Turska

Chociaż jestem jeszcze mały,

Przedszkolak ze mnie wspaniały!

     20 września –to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione , by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.Nasze   przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w czwartek 20 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Tego dnia , dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały piłkami do celu, chodziły z krążkami na głowie, rysowały kredą na chodniku, puszczały kolorowe bańki, uczestniczyły w zabawach   z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na zakończenie był słodki poczęstunek oraz każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal przedszkolaka. Trudno jest opisać jaka radość zapanowała w tym dniu u nas w przedszkolu, dlatego też zapraszamy do obejrzenia fotokroniki.

                                            Anna Koper

Robimy sok w przedszkolu.
Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
  "Kto soki pije, ten długo żyje!"
 
   Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu. Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do krojenia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Wspólna degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów. 
Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie...
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !
opracowała:Marta Sujka

PKO Bank Polski nagrodził naszą szkołę w Regionalnym Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności

 

   Prowadzony przez PKO Bank Polski od około pół wieku Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności (SKO) ma na celu edukację ekonomiczną dzieci i młodzieży. W edycji 2017/2018 opiekun SKO w naszej szkole pani Marta Sujka przygotowała elektroniczną prezentację, w której pokazała całoroczne działania wpisujące się w idee SKO np. promocję oszczędzania, przedsiębiorczości, naukę ekologii, zdrowego odżywiania, niemarnowanie  żywności oraz prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl.

W wakacje został rozstrzygnięty Regionalny Konkurs dla SKO.

Naszej szkole przyznano nagrodę III stopnia w kwocie 1000zł.

 

   Opiekun SKO

Sprzątanie Świata

         W dniu 21 września 2018 r. uczniowie oraz przedszkolaki ze szkoły i przedszkola w Turzych Rogach wraz ze swoimi paniami, już po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Akcja – segregacja”.

         Przedsięwzięcie to zaczęliśmy od „burzy mózgów”,    która miała nam dać odpowiedź na pytanie „Jak dbać o naszą planetę?” Po ustaleniu istotnych informacji na ten temat, przystąpiliśmy do działania. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki posprzątaliśmy teren szkoły oraz jej najbliższe otoczenie. Zebrane worki śmieci świadczą o tym, że z dbałością o stan środowiska nie jest najlepiej.

opracowała: Renata Turska