Search

Information

Dzień Teatru

     Aktorzy koła teatralnego „Igraszka” w dniu 30 marca 2023 r., z okazji Dnia Teatru, zaprezentowali społeczności szkolnej i przedszkolnej oraz rodzicom przedstawienie pt.” Szewczyk Dratewka”. W tytułową rolę Szewczyka wcielił się Piotr Trochim, zaś opowieścią o jego przygodach zainteresowały zebranych: Katarzyna Kędziora oraz Weronika Siemionek. Rolę czarownicy odegrała Lena Turska, pomocnych mrówek – Alicja Kurowska i Izabela Mitura, pracowitych pszczółek – Lena Nurzyńska, Zofia Cielemęcka, sprytnych kaczek – Aleksandra Wesołowska, Marta Lipińska. W rolę rozmawiających przy zamku ludzi wcielili się: Wojciech Domański, Zuzanna Gazda, Natalia Zabłocka oraz Zofia Cielemęcka. Sytuację uwięzionych w wieży księżniczek przejęły: Hanna Kurowska, Aleksandra Wesołowska oraz Natalia Zabłocka. Opowieść o przyjaźni, pomocy, zwycięstwie dobra nad złem wzbogacona została oprawą muzyczną, rekwizytami, strojami, scenografią. Przedstawienie bardzo podobało się widzom i zostało nagrodzone brawami, a także słowami uznania.

opracowała: p.Renata Turska

 

Występy uczniów zostały uwiecznione przy użyciu kamery i statywu zakupionego ramach programu #laboratoriaprzyszlości.

 

link do filmiku :  https://youtu.be/B-ZXVfGd9dE 

 opracowała: p.M.Sujka