Search

Information

 KLASOWY KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA W KL.

 

Dnia 3 grudnia wychowawczyni  klasy I przeprowadziła Klasowy Konkurs Głośnego Czytania do którego zgosiło się czworo uczniów. Dzieci czytały omawianą lekturę -książkę Waldemara Cichonia " Cukierku, ty łobuzie". Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i drobny upominek. Pierwsze miejsce zajął Jakub Domański, drugie miejsce Emilia Kowalska, trzecie miejsce Mikołaj Szmulik , Filip Saczuk otrzymał dyplom za udział w konkursie.

Gratulacje!!!

opracowała: p.  Marta Sujka

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

         Był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie, życzliwie i słodko. Ten dzień był okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie, na ulicy, czy w autobusie. W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana na żółto - na parawanie zaświeciły „słoneczka życzliwości”, których promyki propagowały hasła: „Bądź miły”, „Uśmiechaj się”, ”Bądź życzliwy”, „Bądź szlachetny”, „Spraw, by ktoś dzięki tobie się uśmiechnął”, „Używaj słów proszę, dziękuję, przepraszam”, „Dziel się z innymi”, „Bądź uprzejmy”, „Pomagaj innym”.

     Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru. Każda grupa otrzymała DEKALOG CZŁOWIEKA ŻYCZLIWEGO, który ma zawisnąć na ścianie w każdej klasie i przypominać dzieciom o byciu życzliwym na co dzień. Został również ogłoszony konkurs na NAJŻYCZLIWSZE DZIECKO.

Wśród wyróżnionych dzieci znaleźli się: Alicja Turska z grupy GWIAZDECZKI; Lena Turska z grupy SŁONECZKA; Filip Saczuk z I klasy; Emilka Łukomska z II klasy i Marysia Mikołajczuk z klasy III.

       Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Oczywiście wszystkie najważniejsze i najradośniejsze momenty tego dnia zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii poniżej.

                                                                                                   opracowała: Anna Koper

WARSZTATY MYDLARSKIE

Dnia 14.11.2019 r. do naszej szkoły przyjechała Pani Edyta Zabielska, która przeprowadziła warsztaty mydlarskie. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I, II i III edukacji wczesnoszkolnej oraz przedszkolaki z grup: Gwiazdeczki i Słoneczka.

Celem warsztatów było pokazanie dzieciom jak wyrabia się mydło, o jakie dodatki można je wzbogacać  i jakie wówczas będzie miało ono właściwości. Wszyscy mieli okazję porównać mydła sklepowe z naturalnymi, robionymi tradycyjnie. Podczas warsztatów mydlarskich dzieci miały możliwość samodzielnego stworzenia niepowtarzalnych małych „dzieł sztuki” jakimi są mydełka glicerynowe, które mogą być wspaniałym prezentem świątecznym czy urodzinowym. Każdy zrobił mydełko o wybranym kształcie i ulubionym zapachu. Powstało wiele kolorowych mydełek w formie serduszek, kwiatów i zwierząt.

Warsztaty sprawiły dzieciom dużo radości, a w klasie pięknie pachniało przez cały dzień. Serdeczne podziękowania dla Pani Edyty Zabielskiej za przeprowadzenie tak ciekawych warsztatów.

                                                                                                                                                opracowała:Anna Koper

RODZINNY KONKURS JEŻ-JESIENNY ZWIERZ

    W dniu 18.11.2019r. nastąpiło rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pod hasłem „JEŻ-JESIENNY ZWIERZ”. Na konkurs wpłynęło 19 prac, które oceniane były przez komisję w składzie pani Beata Łukasik i pani Anna Koper. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach: przedszkole i klasy I-III.

  1. PRZEDSZKOLE                                                            KLASY I-III

I miejsce ZOSIA CIELEMĘCKA                 I miejsce MAGDALENA DOMAŃSKA

II miejsce JAKUB KUROWSKI                  II miejsce FILIP SACZUK

III miejsce ALICJA TURSKA                     III miejsce MILENA TURSKA

WYRÓŻNIWENIE                                                

SZYMON DOMAŃSKI                                

NIKODEM GURDZIEL      

BARTOSZ CIELEMĘCKI

WSZYSTKIM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ SERDECZNIE GRATULUJEMY!              

  Prace odznaczały się oryginalnymi pomysłami i wrażeniem artystycznym.

Gratulujemy zdolności plastycznych i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                      opracowała:  Anna Koper,

 

Andrzejki

28 listopada przedszkolaki wzięły udział w „zabawie andrzejkowej”. W tym dniu przyszły do przedszkola przebrane za różne postacie: wróżki, księżniczki, biedronki, pszczółki, myszki mini, motylki, liski, osiołki, spidermanów, batmanów, kościotrupów, policjantów, klaunów, piratów.Dzieci tańczyły przy ulubionej muzyce i „wróżyły” sobie swoją przyszłość. Bezcenna była radość dzieci podczas tych zabaw. „Zabawę andrzejkową” umilił dzieciom słodki poczęstunek w postaci soczków, ciastek i pączków. Przedszkolaki wzięły też udział w loterii fantowej zorganizowanej przez SKO.

opracowała: p.Renata Turska