Search

Information

Spotkanie opiekunów SKO

6 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie opiekunów SKO z przedstawicielem PKO Bank Polski S.A Oddział 1 w Łukowie panem Mariuszem Krasuskim. Podsumowano pracę i  sukcesy Szkolnych Kas Oszczędności w naszym regionie w roku szkolnym 2018/2019. Podczas spotkania omówiono regulamin i kryteria oceny Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności, obowiązujące przepisy. Wymieniłyśmy się  doświadczeniami i pomysłami.
Otrzymałyśmy gadżety od PKO BP.

opracowała: Marta Sujka

   

Nagroda III stopnia za rok szkolny 2018/2019 dla SKO

 

Miło mi poinformować, że nasza szkoła otrzymała NAGRODĘ III STOPNIA w"Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności dla szkół i nauczycieli".

                                (edycja 2018/2019)

 W ubiegłym roku szkolnym 2018/2019 po raz kolejny wzięliśmy udział w konkursie, przygotowując w czerwcu prezentację multimedialną w której umieszczone zostały działania w ramach prowadzenia w szkole SKO i tak jak w roku szkolnym 2017/2018 otrzymaliśmy  nagrodę III stopnia, co oznacza zdobycie kolejnego 1000 zł.

 

 Bardzo się cieszymy i dziękujemy Komisji Konkursowej za docenienie naszych starań.

 Marta Sujka  

 

 

NA MARCHEWKI URODZINY...

   W ramach realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, jak również w celach zdrowotnych - dnia 22 października 2019 r. - dzieci z Przedszkola w Turzych Rogach bardzo wesoło i kolorowo świętowały ,,Dzień Marchewki”. Tego dnia przedszkolaki i wychowawczynie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo.
Celem zajęć było zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe warzyw, a zwłaszcza marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci.
Jak przystało na dzień marchewkowy, nie obyło się bez prezentacji „solenizantki”- jej zalet oraz sposobów wykorzystania.
   Były wierszyki, piosenki, tańce, zagadki, prace plastyczne oraz degustacja marchewki i ciasta marchewkowego. Wszystko to dostarczyło wiele radości wszystkim uczestnikom.
Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe   i uśmiechnięte.

                                      opracowała:  Anna Koper

Przejażdżka bryczką

24 października w przedszkolu została zorganizowana przejażdżka bryczką dla  dzieci z grupy Gwiazdeczki. Przedszkolaki miały możliwość kontaktu z koniem. Dla wielu z nich były to pierwsze tego rodzaju doświadczenia. I niewątpliwe zostaną one jeszcze na długo w pamięci.

    W nieco pochmurny dzień pod Nasze Przedszkole zajechał piękny koń zaprzężony w bryczkę. Pan woźnica zaprosił wszystkie dzieci na przejażdżkę. Przedszkolaki podekscytowane uczestniczyły w niecodziennej podróży. Choć dzień był pochmurny nie przeszkodziło to przedszkolakom w podziwianiu pięknych krajobrazów naszej miejscowości. Przez całą podróż uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały. Było to dla nich wspaniałe przeżycie. Szczęśliwe i w dobrych humorach wróciły do przedszkola. Dzieci przez cały dzień miło wspominały jakże niezwykłą dla nich podróż.
     Podziękowania kierujemy do Rodziców Zosi Cielemęckiej za zorganizowanie dla przedszkolaków niezapomnianego przejazdu. Z całego serca DZIĘKUJEMY !!!

                                                                                                       opracowała: p.Jolanta Sosnowska

„Spieszmy się kochać ludzi…” - SP Turze Rogi

28 października   2019 roku w poniedziałek w nawiązaniu do akcji ,,Szkoła pamięta ‘’, mając   w pamięci słowa księdza Jana Twardowskiego i kultywując polską tradycję odwiedzania grobów uczniowie szkoły i przedszkola w Turzych Rogach odbyli wycieczkę na łukowski cmentarz. Zapalili znicze, odmówili modlitwę i chwilą ciszy uczcili pamięć żołnierzy, harcerzy, nauczycieli, powstańców i papieża Jana Pawła II; pamiętali też o zmarłej pani Kierownik Ewie Krasuckiej.

opracowała: p.Beata Łukasik