Search

Information

                     
                           Mikołaj w szkole !!!!!
        W piątek 6 grudnia 2019 roku do dzieci z Przedszkola i Szkoły w Turzych Rogach przybył Mikołaj z prezentami. Uradowane dzieci przywitały Mikołaja piosenkami i wierszykami. Wszystkie dzieci i wszystkie Panie otrzymały prezenty od Mikołaja. Słoneczka i Gwiazdeczki paczki puzzli dla całej grupy.  Dla starszych dzieci Mikołaj przygotował puzzle i pastele na zajęcia  świetlicowe. Na zakończenie spotkania odbyła się sesja zdjęciowa z Mikołajem, po czym Mikołaj pospieszył w dalszą drogę do kolejnych dzieci, obiecując odwiedziny na Szkolnej Choince .
 
opacowała: p.Beata Łukasik
 
 
Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska
Chyba trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że bez zwierząt nasz świat byłby o wiele mniej ciekawy. Wielu z nas je uwielbia i podziwia za ich niezwykłe cechy i umiejętności, w których niejednokrotnie nas prześcigają. W związku z tym, iż październik ogłoszono miesiącem dobroci dla zwierząt Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. M. Polkowską przygotował plakat  i zorganizował w naszej szkole zbiórkę karmy dla zwierząt oraz innych potrzebnych rzeczy  dla schroniska Zwierzoluby z Siedlec.
Przyłączając się w ten sposób do akcji zbiórki karmy przez Platinium Gym & Fitness w  Łukowie wspólnie przekazaliśmy w Siedlcach zebrane dary dla zwierzaków. Nie obyło się bez spacerów i głaskania.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział w tym przedsięwzięciu. Cieszymy sie, że poruszyliśmy Wasze serca. DZIĘKUJEMY!!!
 
Opracowała:p. Marta Polkowska 
 
Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy
 
  Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole na drzwiach i gazetkach zawisły kropkowe motywujące cytaty znanych osób, aby uczniowie od samego rana mogli cieszyć się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie uczniowie kl. 0 – III  wspólnie się bawili: ćwiczyli z kropkami i kołami, rysowali na kolorowych kropeczkach swoje zdolności-talenty, z których powstało Szkolne Drzewo Talentów, grali w kropkowe gry, układali rymy z kolorowych kropek i wykonywali kropkowane prace plastyczne!
To był wspaniały i niezapomniany dzień!
Opracowała: p. Marta Polkowska
 
                                     Sprzątanie Świata
                                     
 
         W dniu 23 września 2019 r. uczniowie oraz przedszkolaki ze szkoły i przedszkola w Turzych Rogach wraz ze swoimi nauczycielkami, już po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”.
         Nasze działania zaczęliśmy od przypomnienia sobie zasad segregacji odpadów oraz „burzy mózgów” oraz nad codziennymi sposobami jakimi możemy zadbać o naszą planetę.   Po ustaleniu istotnych informacji na ten temat, przystąpiliśmy do działania. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki posprzątaliśmy teren szkoły oraz jej najbliższe otoczenie. Dzieci miały dużo pracy, dlatego doszły do wniosku, że z dbałością o stan środowiska nie jest najlepiej.
 
Opracowała: p. Marta Polkowska
 

Spotkanie opłatkowe

       W dniu 18 grudnia 2019 r. przedszkolaki oraz uczniowie zaprezentowali swoim rodzicom, dziadkom i zaproszonym gościom program artystyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zasiadły wokół wigilijnego stołu oraz żłóbka. Swoją recytacją, grą aktorską, wprowadziły zebranych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz przybliżyły tradycje związane z Wigilią oraz zbliżającymi się Świętami. W ich programie nie zabrakło też licznych kolęd i pastorałek, które śpiewali wszyscy zebrani. Uroczystość zakończyliśmy odczytaniem fragmentu pisma świętego dotyczącym narodzin Pana Jezusa. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie moc serdecznych życzeń. Wszyscy też zostali poczęstowani świątecznymi pierniczkami.

opracowała: p.Renata Turska