Search

Information

Ślubowanie klasy I

W środę – 14 października – uczniowie klasy I złożyli uroczyste Ślubowanie i oficjalnie – poprzez pasowanie – zostali włączeni do społeczności szkolnej. Wydarzenie to zostało poprzedzone częścią artystyczną, w której uczniowie udowodnili, że zasługują na miano uczniów tej szkoły. Dzieci wykazały się znajomością faktów dotyczących naszej ojczyzny, a także umiejętnością liczenia i posługiwania się językiem angielskim. Udowodniły też, że potrafią bezpiecznie poruszać się po ulicy oraz kulturalnie zachowywać się w stosunku do osób dorosłych jak i rówieśników. Uczniowie klasy pierwszej swoją prezentację wzbogacili tańcem – „jesienną poleczką” – oraz wieloma piosenkami. W występie tym najmłodszych uczniów wspierali aktorzy z koła teatralnego „Igraszka”. Wszyscy za swoje popisy aktorskie zostali nagrodzeni brawami i słowami uznania. Pierwszoklasiści na pamiątkę ślubowania i pasowania na uczniów otrzymali okolicznościowe dyplomy, a także upominki przygotowane przez wychowawcę, kierownika szkoły, a także rodziców. Uroczystość została zwieńczona posadzeniem pamiątkowego drzewka – kasztanowca – na placu szkolnym.

opracowała: p. Renata Turska

                                        Dzień Chłopaka

,,Dzień Chłopaka’’ w Szkole i Przedszkolu w Turzych Rogach w tym roku świętowaliśmy podczas ogniska, które ze względów bezpieczeństwa odbyło się na placu szkolnym. Również aby zachować dystans między uczniami jako pierwsi delektowali się kiełbaską i łakociami przedszkolaki, a drugiej turze świętowali uczniowie ze szkoły. Piękna pogoda zachęcała dzieci do zabaw. Dziewczynki odśpiewały naszym chłopcom gromkie ,,100 lat’’. Serdecznie dziękujemy za pomoc rodzicom oraz strażakom z OSP Turze Rogi.

Opracowała: Iwona Borowiak

 

 

Sprzątanie Świata 2020 r.
 
 Jak co roku we wrześniu uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki wraz z nauczycielami wzięły udział w akcji sprzątania świata. W słoneczne popołudnie 21
września wyruszyliśmy na oczyszczanie naszej okolicy ze śmieci. Każda
grupa wraz z opiekunem udała się w inne miejsce. Wróciliśmy do szkoły z
pełnymi workami śmieci. Przekonaliśmy się, że zaśmiecanie środowiska
niszczy naturę, o którą trzeba dbać. Sprzątanie świata nie było przykrym
obowiązkiem, lecz fajną zabawą, ale wszyscy cieszylibyśmy się bardziej,
gdyby ludzie nie zaśmiecali środowiska, a śmieci wyrzucali do koszy, nie na
trawę.
Opracowanie: Urszula Bojar - opiekun Samorządu Uczniowskiego

                      Dzień Edukacji Narodowej

 

14 października w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

,,Dzień Edukacji Narodowej to dzień szczególny, w którym dziękujemy nauczycielom, ale także wszystkim pracownikom oświaty, osobom w jakikolwiek związanym z polskimi szkołami. Dziękujemy za to, że wkładają oni tak wiele trudu w wychowanie i nauczanie młodych Polaków, aby byli dobrymi obywatelami, aby byli też po prostu dobrymi ludźmi ‘’         Dariusz Piątkowski -minister edukacji

W tym ważnym dniu Kierownik Podstawowej Szkoły Filialnej – p. Beata Łukasik złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły i przedszkola, a przedszkolaki z grupy ,,Słoneczka’’ wraz z wychowawcą przygotowały część artystyczną. Dzieci recytowały wierszyki oraz zaśpiewały piosenkę ,,Nasza Pani’’. W tym dniu dzieci i uczniowie wręczyli swoim wychowawcom drobne upominki. Dziękujemy również rodzicom za pamięć, życzenia i piękne kwiaty.

Grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i przedszkola

opracowała: p.Iwona Borowiak

 

 

                  Dzień Przedszkolaka

21 września w Przedszkolu w Turzych Rogach obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten wyjątkowy dzień został ustanowiony, aby wszystkim przypominać jak ważna jest edukacja przedszkolna w rozwoju dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania i wspaniałej zabawy.

W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie Przedszkolanki oraz Panią Kierownik. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, wspólne śpiewanie, prezenty. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci tortu. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Opracowała: Iwona Borowiak