GMINA ŁUKÓW CZYTA MAŁEMU MISIOWI

Przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wzięły udział w ogólnopolskim projekcie promującym czytelnictwo „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łuków.

Miś został zaprojektowany i wykonany przez p. Iwonę Borowiak i p. Urszulę Bojar. Dzieci wybrały mu imię „Czekoladka” i pomogły ozdobić „Dziennik Podróży Misia”, z którym miś wyruszył na wędrówkę po przedszkolach z terenu gminy Łuków. W projekcie wzięło udział 10 przedszkoli, a więc przez 10 tygodni gościliśmy kolejne misie, przybywające do naszego przedszkola z innych placówek.

Z ogromną radością dzieci witały każdego misia, który przez tydzień uczestniczył w życiu przedszkolaków. Wspólnie czytaliśmy baśnie, wiersze, opowiadania i komiksy. W dzienniku misia zamieszczaliśmy zdjęcia, wpisy, rysunki i dedykacje. W trakcie trwania projektu przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym „ Mój ulubiony miś z bajki”. Dzieci wykonały różnymi technikami prace przedstawiające ich ulubieńców. Podsumowanie projektu i konkursu plastycznego odbyło się 18 czerwca w przedszkolu w Świdrach. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz ślicznymi misiami, którym teraz mogą czytać codziennie w swoich domach. To było wspaniałe przedsięwzięcie.

Opracowała: p. Urszula Bojar, p. Iwona Borowiak