Search

Information

Wycieczka do Warszawy

     W dniu 13 czerwca 2018 r. uczniowie klas I – III pod opieką pań: Beaty Łukasik, Marty Sujka, Anny Koper i Renaty Turskiej odwiedzili Warszawę. W tę podróż udali się razem z uczniami kl. I i II ze Szkoły Podstawowej w Dębowicy. Wizytę w stolicy zaczęliśmy od warsztatów w „Manufakturze czekolady”. Dzieci własnoręcznie wykonały czekoladę dodając do niej ulubione składniki, poznały proces powstawania tego smakołyku oraz skosztowały gorącej czekolady. Pokrzepieni na ciele udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z 30 piętra podziwialiśmy panoramę Warszawy. Kolejny punkt naszej wycieczki to spacer      po Starówce i podziwianie Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta, zabytkowych kamieniczek czy pomniku Syrenki. Potem odwiedziliśmy ZOO, gdzie dzieci z bliska mogły oglądać zwierzęta egzotyczne (słonie, żyrafy, nosorożce, lwy, małpy), ale też wiele gatunków ptaków, ryb, płazów czy gadów w Polsce rzadko spotykanych. Po zrealizowaniu wszystkich zaplanowanych punktów w programie wycieczki zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni, wyposażeni w pamiątki z Warszawy, wróciliśmy do domu.

opracowała:Renata Turska

GRUPA GWIAZDECZKI NA FESTYNIE BEZPIECZNI KREATYWNI

 

            W dniu 09.06.2018r grupa GWIAZDECZKI wzięła udział w festynie BEZPIECZNI KREATYWNI w Łukowie, który miał na celu propagowanie bezpiecznego funkcjonowania na drodze, dbania o zdrowie i życie oraz wykształcenie postawy gotowości niesienia pomocy innym.

            Dzieci z grupy GWIAZDECZKI wystąpiły w tym dniu z piosenką HALO PANIE POLICJANCIE. Od organizatorów wszystkie dzieci otrzymały nagrody prewencyjne.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji wyjazdu.

  opracowała:Anna Koper

                

                     

 

       Uczniowie klasy III ze szkoły w Turzych Rogach poznali zasady udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować".Cykl zajęć przeprowadziła pani Marta Sujka. Uczniowie uczyli się podstawowych czynności udzielania pierwszej pomocy, takich jak: dbałość o bezpieczeństwo, sprawdzanie przytomności, wzywanie służb ratunkowych, sprawdzanie oddechu, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej, przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej.Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie na zakończenie szkolenia otrzymali certyfikaty.

Opracowała: Marta Sujka

 

 

                                                               ZABAWY W PIASKU

 

            Nasze przedszkolaki są wdzięczne za nowe piaskownice i zabawki. Dzieci z radością i zapałem wzięły udział w pierwszym testowaniu piaskownic. Zostały one zakupione z funduszy pozyskanych w trakcie Kiermaszu Bożonarodzeniowego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wzięli czynny udział w naszym przedsięwzięciu.

  opracowała: Anna Koper

   Dzień Dziecka w „Deskaj Park”

W środę 31.05.2018r wszystkie dzieci ze Szkoły Filialnej i Przedszkola w Turzych Rogach bawiły się w Parku Linowym "Deskaj Park"z okazji Dnia Dziecka. Dzieci zjeżdżały na "tyrolce", sprawdzały się na torze linowym oraz chodziły po slackline. Wszyscy świetnie się bawili na świeżym powietrzu. Po przebytej "trasie linowej" na dzieci czekał przygotowany wcześniej poczęstunek.

Opracowała:Marta Sujka