II FESTYN   RODZINNY   W   TURZYCH   ROGACH   - pod hasłem :

,,Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu…’’

( Święty Jan Paweł II)

W ramach obchodów Dnia Rodziny w niedzielę 4 czerwca 2017 roku na terenie kompleksu   boisk   w Turzych Rogach odbył się II Festyn Rodzinny .Organizatorami imprezy była Rada Rodziców Szkoły Filialnej ,kierownik szkoły , Gminny Ośrodek Kultury , OSP Turze Rogi i Rada Sołecka . Na organizację festynu pozyskano środki od życzliwych sponsorów : Wójta Gminy Łuków , Zakłady Mięsne Wierzejki ,,AN-MAR’’ Zakład Wulkanizacyjny Turze Rogi i OSP w Turzych Rogach . Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej na placu przez księdza kanonika Antoniego Pietruszkę , który na zakończenie udzielił wszystkim rodzinom błogosławieństwa , i   przekazał   na potrzeby szkoły pieniądze zebrane na tacę , uczestników festynu przywitała kierownik Szkoły Filialnej w Turzych Rogach p. Beata Łukasik nawiązując do słów Świętego Jana Pawła II   ,, Dzieci są wiosną rodziny   i społeczeństwa , nadzieją , która ciągle kwitnie , przyszłością , która bez przerwy się otwiera .” . Wśród zaproszonych gości byli obecni : Za-ca Wójta p. Wojciech Szczygieł z małżonką , dyrektor ZS w Strzyżewie p. Janusz Kozłowski z małżonką ,dyrektor GOK p .Henryk Wysocki , ksiądz kanonik Antoni Pietruszka , wieloletnia kierownik szkoły p. Maria Krasuska z mężem . Zastępca Wójta Gminy Łuków pan Wojciech Szczygieł w swoim wystąpieniu podziękował organizatorom za przygotowanie festynu oraz zachęcił zebranych do skorzystania z nowej oferty szkoły - przedszkola dla najmłodszych , które rozpocznie działalność od 1 września 2017 roku. Następnie rozpoczęły się występy artystyczne uczniów i przedszkolaków przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: p. U. Bojar , p. R. Turskiej , p. M. Sujki , p. Beaty Łukasik z okazji Święta Rodziny . W programie imprezy znalazły się zabawy i konkursy dla dzieci starszych i młodszych ,pokazy straży , przejażdżki konne, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy , animatorzy zabaw, balony modelowane w różne figury , zabawy z Klubem Czerwonego Noska , pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu naszych uczniów przygotowanych przez Szkołę Tańca,, DANCE & Fun.’’ Były też stoiska z lodami i watą cukrową, a także z zabawkami. Rada Rodziców ze szkoły filialnej przygotowała domowe wypieki i słodkości. Zadbano również o stronę kulinarną imprezy , każdy mógł nabyć kiełbaską lub karkówką z grilla oraz domowym ciastem ,kawą i herbatą . Na zakończenie odbyła się dyskoteka pod gwiazdami . Duża liczba przybyłych rodzin , szereg atrakcji , dobra organizacja oraz szczęśliwe dzieci pozwalają sądzić, że takie wspólne rodzinne spotkania są bardzo potrzebne i przynoszą dużo radości i zadowolenia . II Festyn Rodzinny w Turzych Rogach był bardzo udany i jest zachętą do organizacji kolejnych . Gratulacje i podziękowania za przygotowanie i organizację tak wspaniałej uroczystości należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia które składa - Kierownik Szkoły Filialnej w Turzych Rogach -   Beata Łukasik.

opracowała: Beata Łukasik